Lekce stylingu - elegantní, nebo neformální styl?

     Dnešní rychlá doba nás nutí k tomu, abychom se oblékaly jednoduše a prakticky. Nemáme moc času na složité outfity. Pokud se chystáme na nějakou akci typu svatba, promoce, nebo nějaké oslavy, většinou se snažíme pořídit si univerzální oblečení, které lze nosit do práce, ale i tzv. „do divadla“.

Jaké typy oblečení jsou nejvhodnější pro Vaši postavu:

Podkasávací šaty - vhodné hlavně pro postavy typu JABLÍČKO, které mívají úzké boky, ale "nahoře" jsou spíše bez výrazného pasu. Tyto šaty máme v různých variantách a barvách z tkaniny i u úpletů.

Šaty s prostřiženým pasem (zdůraznění pasu švem, nebo pásečkem) a širokou sukní (nejlépe kolovou)– pro typ postavy HRUŠKA

Kalhoty –  široké pro ty z nás, které mají širší stehna a lýtka – postava HRUŠKA - k nim se nosí spíše tilka na tělo, protože tato postava má většinou užší pas a ten se musí určitě zdůraznit

Úzké kalhoty jsou pro postavy s úzkými boky -  postava JABLÍČKO. K nim jsou vhodné halenky, nebo saka, které dokáží opticky srovnat a proloužit postavu - nesmí zdůrazňovat šíři pasu, spíše kamuflovat. To znamená používat delší délky halenek rovného střihu, nebo mírně podkasané. V současnosti se už nepoužívají rantly, ale jen úzké gumičky všité v délce. 

Halenky zaznamenávají velký návrat. Často se objevuje rozdíl délky zadního a předního dílu, který je o něco kratší.Pro postavu typu X je například vhodný střih zavinovací, nebo úplně projmué halenky - tzv. slim střih.

Na jednání není vhodné obléknout se do romantických šatiček. Kostýmy zůstávají v módě přes všechny změny, které probíhají v nestálých módních trendech. Upravují se jejich materiály a střihy. Jsou projmutější, ramena a rukávy užší, všechno se přizpůsobuje postavě. Už se neschováte do kostýmu jako do krabice.  

Největší klasikou zůstávají pouzdrové šaty. Tzv. malé černé nevychází z módy a pokud nám zůstává naše velikost, přetrvají v našem šatníku docela dlouhou dobu. Zůstává ale pravidlo, že pouzdrové šaty vyžadují poměrně souměrnou postavu. 

Obecně je ve světě trend spíše jednoduchý barevně i střihově. Ale záleží jen na vás, v čem se cítíte dobře. Barvy jsou podle mého názoru lepší, než šedá, černá a bílá. Neutrální barvy volíme spíše na různá jednání, ale například v létě je škoda nezlepšit si náladu pestrými barvami. Barvy tak můžou naladit i okolí a pak stačí jen přidat úsměv a vše jde pak jako po másle…

     Přeji vám, ať se cítíte ve všem, co máte na sobě příjemně a ať vaše oblečení zdůrazní vaše přednosti a naladí pozitivně nejen vás, ale všechny, koho potkáváte.

Vaše Elen Stanková