Módní trendy jaro/léto 2017

Začíná jaro a 2017. Před každou sezónou vyřazujeme, co jsme dlouho neměly na sobě. K některým stačí dokoupit nějaký model do kombinace, abychom ho začaly nosit.

Pokud Vás zajímá, co nabízí světoví módní návrháři, poradíme Vám nejen s módními trendy, ale taky se stylem a barevnou typologií.

Barvy:  V módních trendech se uvádí hlavně trávová zelená, ale na světových přehlídkách jí až tak moc nebylo. Viděla jsem ji například u Versace značky. Ale snad u nikoho nechyběla světle modrá a jiné modré odstíny , bílá, odstíny červené včetně růžové, černá,šedá, černobílá, žlutá. Protože se jedná o letní sezónu, nechybí kytky, ale například Givenchy má batikované šaty a u jiných značek, jako je Vuitton je šachovnicová černobílá. Gaultier zůstává u svých modrobílých pruhovaných modelů.

Materiály  - převládají přírodní, na léto nejvíce viskóza, modal, bavlna. Už jsme zvyklé na příměs s elastickým vláknem. Hodně návrhářů používá opakovaně krajky, chiffóny a kombinace s neprůhlednými materiály.

Pokud byste potřebovala nový jarní plášť, trendy jsou v poslední době neměnné. Úplná klasika se u světových módních návrhářů objevuje nejčastěji (Calvin Klein, Burberry Prorsum) Plášť, nebo trenčkot v klasickém střihu je módním evergreenem. Novinkou v této oblasti jsou přehozy – kabátky s volným předním dílem, který se vepředu vlní, anebo s větším přinechaným límcem.

Jarní bundy – krátké střihu džisky(Yves Saint Laurent) a bombery (Luis Vuitton) v různých podobách. Můžou být z různých extravagantních barevných potisků, ale nejčastěji se objevují ve světle modré barvě(vhodná pro jarní barevný typ). Obvyklé černé a černobílé jsou pro studené barevné typy.

Kalhoty – nešlápnete vedle, když si pořídíte elasťáky (Versace),tregíny, 3/4, rovné kotníkové (Dior), široké (Jean Paul Gaultier), anebo jen dole rozšířené (Gucci). Nosí se všechno. Některé druhy postav nemůžou mít slimkové kalhoty a široké nohavice jsou nutností. Sportovní kalhoty mají nové zipy na spodních předních dílech (Versace) 

Kostýmy – ke slimkovým kalhotům a elasťákům se nosí delší saka, dvouřadá - Calvin Klein a Gucci, k sukním krátká saka – chanelovského střihu (Chanel, Dior, Gucci). Dokonce můžete použít i sako svého přítele, nebo manžela – pánský styl (Calvin Klein). Ale abychom to s tou feminizací moc nepřehnaly..Délky sukní od mini (Chanel, Yves Saint Laurent) do midi (Calvin Klein, Dior).

Šaty – tady se fantazii meze nekladou. Opět se musíte přizpůsobit hlavně svojí postavě a barevnému typu. Nechybí například šaty s podkasáním (pro postavu jablíčko), ale ani áčkový střih (postava hruška). Společným jmenovatelem jsou hlavně odhalená ramena (Versace) Ty upřednostňují spíše mladší zákaznice, u starších je rukáv nevyhnutný. Šaty s rukávy na můj vkus až příliš zahalují celé tělo ženy.

Specialitou sezóny - je asymetrie. Ale mám zkušenosti, že asymetrie není úplně oblíbená. Asymetrické modely jsme vždycky spíše dávali do slev kvůli nezájmu. 

 

Fotorgrafie uvedené níže jsou všech návrhářů, které zmiňuji.  

 

 

Zdroj: www.vogue.com a webové stránky všech uváděných návrhářů, časopis Vogue collections printemps/ete 2017 (Paris, Milan, New York, Londres)