Módní trendy na podzim zimu 2017/2018

Každou sezónu se opět těšíme, co přinesou nového světoví módní návrháři. Jejich kolekce jsou  rozmanité, ale vždycky se najdou společné znaky.

Letos je vidět na nových kolekcích top návrhářů hlavně:

Červená barva přitahuje pohledy mužů nejen v Matrixu. Sluší většině žen. Červené šaty, kabátky, nebo kostýmky byly na světových molech téměř u všech módních návrhářů.

Kromě klasické červené barvy jsou také různé odstíny z této palety, například barva červeného vína (tzv. marsala), nebo také starorůžová barva.

Další hlavní barvou je modrá, tyrkysová a zelená v různých odstínech. Všechno se kombinuje pak  s černou, nebo antracitovou barvou. 

Jeden samostatný směr je nové pepito – stálice v módě – černobílá kombinace

Třásně – jsou na tunikách ve spodní délce a v delším provedení na šatech. Extrémní doplňky a barvy na kabelkách jsou opravdu  „cool“ včetně třásní.

Kalhotové kostýmy – dvouřadé i jednořadé. Modelkám jsou většinou větší, ale pokud vám padne střih, budete se v kostýmu vždycky skvěle cítit. U nás najdete hned několik barev těchto kostýmů.

Již delší dobu se v módě míchají prvky z různých částí světa. Etno východní prvky s ruským folklórem a tradičními květinovými vzory.

Vrací se materiály, které jsme již dávno přestali nosit, například manchester a různé typy krimplenů.

Protože se jedná o zimní období, vyjadřují se návrháři ke kožichům. Někteří mají ve svých kolekcích beránky, ale podstatná část návrhářů předváděla na molech umělé kožichy v různých pastelových odstínech.

Barevné vysoké kozačky jsou nejvýraznějším hitem spolu s extrémně velkými kabelami.

Ve společenských šatech vyniká značka Chanel, která se inspirovala antickými róbami. Ostatní návrháři nabízí leské materiály, které připomínají scifi filmy. 

Věřím, že se Vám bude líbit naše podzimní nabídka, kterou se snažíme mít vždycky v souladu s módními směry. 

Přeji Vám krásný podzim a zimu a příjemný pocit při nošení našich modelů. 

Vaše Elena Stanková

 

zdroj: domovské webové stránky Gucci, Chanel, Dior, Prada, Giorgio Armani, Max Mara, časopis Vogue a Elle