Módní trendy podzim zima 2018/2019.

Trend ošklivosti a estrogenoví muži.

Letos se módní návrháři předhánějí, jakou co největší divočinu předvedou. Začal to Alessandro Michelle – návrhář pro GUCCI italského původu. Americké značky se ještě do minulé sezóny drželi spíše klasiky a jednoduchosti v tvarech, barvách i dezénech. Až tento návrhář narušil veškeré zvyklosti v kombinaci barev a vůbec ve tvarech i pro pánskou módu. Povedlo se mu podstatně zvednout tržby a trend byl na světě. Letos by se dalo říct, že předváděné modely se předhánějí, kdo nejvíce na sebe upozorní. Hraničí to až s ošklivostí. Kromě exploze barev a neobvyklých tvarů je zvláštností opačná inspirace. Dosud se inspirovala dámská móda pánskou, ale letos je to naopak.

Alessandro Michelle (návrhář GUCCI) – porušuje hranice mezi dámskou a pánskou módou. Muži předváděli halenky s fiží, nebo košile s potiskem kytek.

Virgil Abloh (návrhář Luis Vuitton) – nejžádanější návrhář současnosti – navrhuje neobvyklé kombinace barev – bundy a mikiny jsou jako sešívané ze zbytků různobarevných látek.

Kim Jones (návrhář DIOR odešel k Luis Vuitton) – zavedl tzv. „streatwear“- tenisky k sukním a kostýmům. U pánských modelů jsou modely v pudrovém odstínu a u košil potisk kytek.

Heidi Slimane (předchůdce Kim Jones) – vymyslel slimkové kalhoty a saka

John Galliano – se v pánské módě také inspiruje prvky, které jsou odjakživa běžné v modelech pro ženy. Například muži mají letos nosit korzety.

Pozitivní na změně mužského stylu je snad jen to, že na molech už neměli muži plnovous. Byli hladce oholení a vypadali spíše jako ženy. Vůbec se nedalo rozeznat, jestli předvádí modelka, nebo model. Mátly navíc ženské modely předváděné muži (modely).

Pokud bych měla zdůraznit, jaké trendy jsou vidět v nových kolekcích, které budou nadcházející sezónu v prodejně, na prvním místě by byl návrat pouzdrových sukní a stylu osmdesátých let. Znamená to zvýrazněná ramena (vycpávky) a zdůraznění pasu. Kombinování různých materiálů v jednom modelu, například s koženkou a hodně barev. Nejvíce se objevuje tmavá žlutá, různé odstíny tyrkysové až do tmavěě zelené, šedá světlá (holubí šeď) a tmavá, světle a tmavě modrá, růžová a červená. Červená má různé odstíny od tmavě bordové do jasné červené. V potiscích jsou divoké kombinace barev, černobílá a neobvyklé kombinace, které na první pohled k sobě neladí, ale na pohled druhý...

Těším se na Vaši návštěvu u nás v prodejně, 

Vaše Elena Stanková

Fotografie jsou z oficiálních stránek značky GUCCI, Versace, Luis Vuitton, Dior, Armani, Michael Kors, Chanel.