Lekce stylingu - Najděte samu sebe

Jak komunikovat beze slov? Pomůže vám k tomu váš styl.

Jak na to?

Určete si svůj typ postavy.

Zvolíte-li správný střih, který zakryje vaše nedostatky a zdůrazní přednosti, budete se v každém oblečení cítit skvěle a odrazí se to na vašem chování a vystupování. Naučte se umění iluze, která vám umožní zařadit do šatníku oblečení, které se k vám nejlépe hodí. Jakoukoli proporční nerovnováhu lze vyrovnat a někdy dokonce obrátit v přednost. Typům postav se věnujeme v jiném článku našeho blogu.

Co víte o svém těle? Nejdříve si prohlídněte svoje proporce. Každá z nás ví, co by na svém těle chtěla zmenšit (například obvod pasu u postavy „jablíčko“), nebo zvětšit (prsa- většinou u postavy tzv. "hruška"). Taky je důležité vědět, jestli máme stejný rozměr těla a nohou. Taky podle těchto proporcí se dá volit oblečení s jiným střihem, který opticky proporce vyrovná. Pokud máte delší nohy, než trup, trendy dlouhá trika jsou jednoduchou volbou, jak proporce srovnat. Jaké triky používat při různých typech postav řešíme v jiném článku na blogu. Svoje proporce nemůžeme jednoduše změnit. Proto pokud zjistíte, co vám opravdu sluší a co funguje, odmítnete všechno ostatní. 

Stačí, když poznáte samu sebe.

Zhodnoťte svůj denní program. Chcete vypadat dobře, ale nechcete pořád myslet na to, co máte právě na sobě? Proto je dobré pořizovat si do šatníku takové  modely, ve kterých se opravdu cítíte skvěle. Pohodlnost je na prvním místě.

Kalhoty si u nás můžete pořídit třeba s gumou v pase, nebo nabízíme modely, které mají všitou širokou gumu na zadním díle pásku u kalhot. Máme také kalhoty z materiálů, které mají vysoké procento elastanu. U nás si můžete vybrat vždycky nejméně z 20 druhů kalhot. Nabízíme je hlavně v neutrálních barvách - černé, šedé, modré, bílé, béžové. Ostatní barvy a různé vzory jsou u nás v menším množství, nebo v konkrétních kolekcích, které jsou většinou v jednom až dvou odstínech barev.   

Šaty:  U šatů je důležitý střih a samozřejmě materiál. Pouzdrový střih šatů vyžaduje ideální postavu, ale pokud máte malý nedostatek postavy, máme střihy, které zakryjí například malé bříško, nebo široké boky. Pokud máte ráda sportovní outfit, máme mikinové šaty, které  vypadají hezky s podpatky i bez nich. V současné době se nosí tenisky klidně ke klasickému kostýmu, šatům, nebo k sukni. Na našich webových stránkách máme malou část šatů, ale pokud se u nás zastavíte osobně, můžete si vybrat z každé velikosti nejméně z 20-30 druhů šatů.  

Trika, halenky, svetry a mikiny mají u všech světových značek volnější střihy. U košilových halenek jsou střihy tzv. "na tělo", ale jsou z vysoce elastických materiálů. Dlouhé haleny k úzkým kalhotům mají volnější rozšířené střihy. Novým fenoménem jsou tzv. podkasávací střihy halenek, které jsou vhodné pro všechny typy postav, ale nejvíce pro postavu tzv. "jablíčko".        

Jaké období života zrovna máte?  Určité události v našich životech ovlivňují to, co nosíme na sobě.  Například v mladém věku se snažíme oblékat víc jinak a jsme spíše rebelky. V pozdějším věku se snažíme vyjadřovat harmonii a funkčnost. Taky více hledíme na kvalitu materiálů. Po padesátce se vracíme k oblečení více sexy a k takovému, které opticky omlazuje. Navíc se tento fenomén objevuje u všech top světových značek. Optické omlazení je cílem všech módních návrhářů.

Co chcete svým outfitem říct? Ať chcete, nebo nechcete, oblečením předáváte zprávu o tom, jak se zrovna cítíte a čím ve svém životě procházíte. Ukazuje váš styl a míru nezávislosti.Vy jste ta, která rozhoduje, kým budete.   

Toužíte po tom sestavit si dokonalý šatník? Je to jednoduché. Pokud do něj zařadíte základní stylové modely, usnadníte si práci, večírky a cestování.

Klíčovou roli v módě hrají materiály, střihy a hlavně barvy. Barvami se zabýváme v jiných článcích blogu.

Pokud se u nás zastavíte, můžete si vyzkoušet spoustu střihů a možností outfitů. Lehce najdete, co vám sluší a jaké střihy jsou pro vás nejvhodnější. 

Těším se na vaši návštěvu a přeji vám, ať se ve všem, co máte na sobě, skvěle cítíte.  

 

Elena Stanková, majitelka