Lelce stylingu - Najděte samu sebe

Jak komunikovat beze slov? Pomůže vám k tomu váš styl.

Jak na to?

Stačí, když poznáte samu sebe.

- Zhodnoťte svůj denní program. Chceme vypadat dobře, ale nechceme pořád myslet na to, co máme právě na sobě. Proto je dobré pořizovat si takové věci do šatníku, které vypadají hezky s podpatky i bez nich. V současné době se nosí tenisky klidně ke klasickému kostýmu, nebo sukní.  

- Co víte o svém těle? Nejdříve si prohlídněte svoje proporce. Každá z nás ví, co by na svém těle chtěla zmenšit (například obvod pasu u postavy „jablíčko“), nebo zvětšit (prsa J). Taky je důležité vědět, jestli máme stejný rozměr těla a nohou. Taky podle těchto proporcí se dá volit oblečení s jiným střihem, který opticky proporce vyrovná. Pokud máte delší nohy, než trup, trendy dlouhá trika jsou jednoduchou volbou, jak proporce srovnat. Jaké triky používat při různých typech postav řešíme v jiném článku na blogu. Svoje proporce nemůžeme jednoduše změnit. Proto pokud zjistíme, co nám opravdu sluší a co funguje, odmítneme všechno ostatní.

- Jaké období života zrovna máte?  Určité události v našich životech ovlivňují to, co nosíme na sobě.  Například v mladém věku se snažíme oblékat víc jinak a jsme spíše rebelky. V pozdějším věku se snažíme vyjadřovat harmonii a funkčnost. Taky více hledíme na kvalitu materiálů. Po padesátce se vracíme k oblečení více sexy a k takovému, které opticky omlazuje. Navíc se tento fenomén objevuje u všech top světových značek. Optické omlazení je cílem všech módních návrhářů.

- Co chcete říct? Ať chceme, nebo nechceme, oblečením předáváme zprávu o tom, jak se zrovna cítíme a čím ve svém životě procházíme. Vy jste ta, která rozhoduje, kým budete.

Toužíte po tom sestavit si dokonalý šatník? Je to jednoduché. Pokud do něj zařadíte základní stylové modely, usnadníte si práci, večírky a cestování.

Bez čeho se váš šatník neobejde?

1.Sukně –  úzká lichotí postavě s užšími boky, nebo boky, které odpovídají postavě jablíčko, háčko, nebo véčko. Ale pro „áčkovou“ postavu, neboli hrušku je nejvhodnější  rozšířená sukně, nejlépe kolová. Délka sukně se řídí tím, jaké máme nohy. Pokud máme silnější lýtka, nejvhodnější je dlouhá sukně. V současnosti se nosí k sukním podpatky (zdůraznění ženskosti), nebo tenisky (sportovní outfit). Podle toho, na jakou příležitost se oblékáme.

2.Kalhotový kostým – nejlépe v tmavé barvě. Černá je základ, ale pokud vám černá nesluší (jarní a podzimní barevný typ), může být modrá, nebo různé odstíny šedého kostýmu. Kostým obléknete na jakoukoli příležitost. Vždy záleží, jaké zvolíte k němu doplňky, nebo boty. Podle toho vytvoříte sportovní, nebo klasický „outfit“.

Samostatné sako – využijete k šatům, nebo k čemukoli na jakoukoli příležitost, černé kalhoty samozřejmě taky

3.Bílá halenka, nebo bílé triko – hodí se nejen k džínám, ale taky ke klasické sukni, nebo ke kalhotovému kostýmu, které máte již ve své skříni.

4.Malé černé – šaty, které můžete mít bez rukávů a využijete je taky jako šatovou sukni v zimě, nebo klidně s dlouhým rukávem. Existují různé varianty černých šatů. Na fotografiích v příloze si všimněte různé střihy a provedení šatů. Fantazii se meze nekladou.

5.Džíny - asi nemusím zdůrazňovat, ale hodí se v kombinaci třeba s bílým trikem a vysokými podpatky například na neformální večírek…

6.Džínová bunda – nebo tvrdší varianta bundy – tzv. křivák – jsou v poslední době nezbytnou součástí vašeho šatníku. Kombinují se s čímkoli, co máte na sobě. V poslední době nejvíce se šaty klasického střihu a barvy.

7. Plášť, nebo kabát - podle ročního období

8. Přehoz - v poslední době nahrazuje kabátek, nebo svetr tzv. přehoz. Je to dlouhý svetr, který se nezapíná. Dokonale prodlouží opticky postavu a pokud máte jakýkoli nedostatek postavy, dokáže hodně zakrýt. U nás si vyberete přehoz jakékoli barvy, materiálu a provedení.

V příloze se můžete inspirovat fotografiemi základních kousků,  které nikdy nestárnou. Můžete je mít ve skříni jak dlouho chcete, pokud se výrazně nezmění vaše postava.  Když navštívíte naší prodejnu, najdete u nás uváděné základní kousky v různých variantách a hlavně ve všech  velikostech od 36 do 52. Těšíme se na Vás a přejeme Vám, ať si máte pokaždé co vzít na sebe….A pokud ne, najdete nás naproti Afíčku v Pardubicích.

Vaše Elena Stanková, majitelka