Styling

Co si dneska vezmu na sebe?

Otázka, která se vrací den za dnem, i když máte plnou skříň.

Nejistotu žen živí určitý nedostatek jejich zevnějšku. Ženy nejsou zvyklé se zbytečně předvádět. Většinou nechtějí zbytečně na sebe upozorňovat.  

V dnešní společnosti se na ženy vztahuje úplně jiné měřítko krásy, než na muže. A ženy jsou vůči tomuto tlaku citlivější, než muži. Móda se mění s časem. Vnímání krásy se také mění s časem. Podle různých průzkumů jsou se svým zevnějškem a tělem spokojená jen 2% žen.  Mnoho žen trpí nízkým pocitem vlastní hodnoty. Jak překonat zábrany a svoje nenápadné chování? Jednoduché řešení je jen v pořízení modelu, který si na Vás každý všimne.

Na téma „přitažlivost žen“ bylo provedeno spousta výzkumů, které vypovídají o úplně jiných přednostech, než o kterých mluví navenek sami muži. Smyslný zadeček a rozpuštěné vlasy upoutají každého muže podle výzkumů hamburského institutu Gewis. Ale stejný institut vyzkoumal, že se mužům líbí, když ženy působí nevinně.

Mnichovská společnost pro racionální psychologii mužů považuje modré oči a smyslné rty zvlášť namalované červenou rtěnkou za ty nejvíce sexy.

Institut pro výzkum veřejného mínění GDP zjistil, že se mužům líbí hlavně když mají na sobě šaty. Nejlépe letní šaty, které odhalují co nejvíce kůže, nebo úzké topy, které dávají vyniknout ženským křivkám.

Společným jmenovatelem je hlavně upozornit na svojí ženskost a ta se v poslední době spíše vytrácí. Ženy většinou nosí kalhoty, nebo džíny. Nakonec ztrácejí to, co je dělá ženami – svojí ženskost. Ženskost vyzařujeme také tehdy, když se svým tělem zacházíme starostlivě a pečlivě. Mírné líčení – jemný make-up a řasenka jsou nezbytné.

Svůj vzhled nemůžeme přizpůsobovat vkusu mužů, ale tomu, abychom působily přirozeně a sebevědomě. Dokonalý styling je mistrovské dílo – po stránce komunikace. Kdo se lépe prezentuje, toho druzí lépe přijímají. Mnoho žen bohužel svůj zevnějšek příliš neřeší, ale zapomínají na to, že dávají signál svému okolí o tom, co si o sobě myslí….Náš vzhled a oblečení je přitom to první, co si na nás okolí hned všimne. Ale měly bychom si pamatovat, že nikdy nedostaneme druhou šanci udělat dobrý „první dojem“. Zanedbaný zevnějšek představuje v každém případě problém, protože tím vydáváme negativní signál. Když se v oblečení cítíme skvěle, vyzařujeme tím spokojenost a okolí si toho okamžitě všimne.

Obecně platí, že bychom neměly působit příliš vyzývavě. Takže například minisukně a top s velkým výstřihem je hodně přehnané. Na večer volit spíše šaty, nikdy džíny, nebo kalhoty, ty jsou vhodné spíše na den. Když si koupíme nové šaty, děláme to pro sebe – investujeme do své prezentace a do svého úspěchu. Nezapomínejte, že áš vzhled nezáleží jen na našem oblečení, ale hlavně na našem rozpoložení.

Abychom potěšily oko muže, k tomu stačí jen to, abychom nosily sukně a šaty. Hlavní je, že se žena oblékne tak, aby nepřipomínala mužské oblečení.

Takže kde začít?

1.  V první řadě zhodnotíme svoje proporce a to, jaké nedostatky své postavy chceme zakrýt.

- Jaký střih si vybrat v závislosti na našem typu postavy najdete v  článku našeho blogu:

http://www.elba-revolution.cz/vhodny-strih-pro-vas-typ-postavy

- Jaké barvy jsou pro Vás nejvhodnější, najdete v článku našeho blogu:

http://www.elba-revolution.cz/najdete-sve-barvy

Jak ale nezahltit skříň a vždycky vědět, „co na sebe“? Důležité je mít ve skříni takzvané základy, tedy denní modely, které už dávno ve své skříni máte.

Patří k nim:

1.Klasické dobře padnoucí černé kalhoty jako základ outfitu. Když k nim přiberete ty správné doplňky, spustíte módní explozi (pro sportovní styl patří k základům samozřejmě džíny, nebo jiné kalhoty džínového střihu)

2.Klasickou sukni- nejlépe v tmavé barvě – pokud nemáte úzké boky. Pokud ano, může být ve světlé základní barvě, jakou je třeba šedá, nebo béžová. K nim se totiž hezky kombinuje jakákoli barva halenky, nebo trika.

3 Bílá halenka – v současné době zaznamenala velký návrat košilový střih.  Košili můžete obléknout k džínám a budete vypadat skvěle.

4. Pro případy, že vás budík ráno nevzbudí včas, mějte v šatníku ověřenou kombinaci jednoduchého svetříku, nebo trika a kalhot.

5.Základním kouskem, který zůstává v módě již několik generací, je klasické sáčko. Je vhodné , pokud chcete vzbudit seriózni dojem (různá jednání, schůzky). Kromě toho Vám dokonale srovná vaši postavu. Kalhoty a sáčko patřily k základním outfitům, které prosazovala Coco Chanel. Tradiční střh sak vycházel vždycky z pánských střihů. Až návrhář Armani vypasoval v roce 1975 jejich střihy a od té doby se jejich střihy jen zužují. Vzniká tak „slim“ střih.

6.Posledním základním kouskem, který nesmí chybět ve vaší skříni, jsou šaty malé černé- tedy kokteilky.  První návrhářkou, která je vůbec použila poprvé, byla Coco Chanel. Tyto šaty nás zachrání kdykoli a kdekoli.

Pokud máte ve své skříni základní nadčasové kousky, stačí je už jen doplňovat modely, které jsou moderní a nápadité.

Patří k nim samozřejmě sezónní oblečení podle vaší barevné typologie a typu postavy. Pomůžeme vám s volbou oblečení pro různé společenské akce, rodinné oslavy včetně svateb, poradíme vám s nákupem oblečení v případě nástupu do práce po mateřské dovolené., anebo v případě, že jdete na důležité jednání. 

V poslední době nabízí své služby spousta stylistů, ale nikdo z nich nemá k dipozici tak širokovu nabídku modelů. Pokud nenajdeme pro vás vhodné oblečení v prodejně, máme kontakty na spoustu výrobců z celé Evropy a můžeme pro Vás objednat vhodnou velikost, nebo barvu modelu. Výhodou je, že si můžete u nás okamžitě vyzkoušet všechny modely,, které Vám upravíme přesně na míru. Jedná se nejčastěji o úpravu délky kalhot, šatů, sukní a také například rukávů. Ale samozřejmě vám upravíme modely přesně na vaší postavu. 

Pomůžeme Vám být kreativní a sama sebou, protože Vaše spokojenost a Váš dobrý pocit je pro nás cílem.

Těšíme se na Vaši návštěvu, Vaše Elena Stanková