Světová mola jaro léto 2015

Módní směry pro jaro léto 2015

Versace – návrhář Anthony Vaccarello využívá zajímavých výřezů na jednotlivých modelech, s ozdobným šněrováním. Černobílou barvou navazuje na kolekci podzim zima 14/15. V obchodech Versace je možné koupit černobílé kabátky, kalhoty, a sukně. Ale jde dál, v současnosti se stále více v konfekci používají zlaté zipy a knoflíky. On jde dál, používá kombinace látek zlatá a černá. Nevím, jak to dělá, ale po shlédnutí modelů si zase chcete nějaký kousek určitě koupit. My budeme mít v obchodě hodně podobných modelů, hlavně v černobílé kombinaci. 

DKNY – spousta barev a vzorů, a taky typů střihů. To není typická Donna Karan. Přehlídku v New Yorku začínala v červené barvě, později předvedla kousky v geometrických vzorech červené a modré. Převažují lady délky sukní, které nejsou moc oblíbené. Možná je ocení starší ženy. Nechybí samozřejmě černobílá kombinace, pruhy, ale také něco jako pletené, nebo vyšívané norské vzory. Donna Karan v Americe je sama sebou (druhý řádek fotek), navrhla už příjemnější modely plné elegance. Silueta a celý dojem z této kolekce je přesně takový, na jaký jsme u ní zvyklí. Posuďte sami.

Ralph Lauren – předvedl na Fashion week v New Yorku safari kolekci obohacenou o militaristické detaily. Navíc také uvedl moc zajímavou kolekci společenských šatů v zářivých barvách. V těchto šatech se musí cítit žena středobodem pozornosti. Nevím, jestli když budete oblečená v takových šatech budou dívat spíše na šaty, nebo na vás. Co myslíte?

Armani – Giorgio Armani, nebo Emporio Armani, to je hra značek podle místa předvádění, ale také podle druhů nabízených modelů, a doplňků. V jeho kolekci bude převládat na jaře modrá barva v různých odstínech, nebo v kombinaci s bílou. Materiály jsou od šifónů, až po lesklé napodobeniny kůže. Střihy zdůrazňují pas, a potvrzují opravdu návrat siluety „X“ z padesátých let. Kalhoty jsou spíše legínové, ale to se nám líbí, stačí se podívat po ulici, v čem chodíme…

Dolce a Gabbana – Domenico Dolce a Stefano Gabbana se inspirují v nové kolekci Španělskem, a jeho vlivem na Sicílii. Složitě vyšívané vzory, ve kterých převládá aktivní červená barva, jsou zajímavým výletem do minulosti. Třásně a odvážně zdobené vzory, výšivky, bohaté řasení, a taky krajky. Tato značka je pokaždé rozeznatelná podle těchto vzorů. Kdo se do nich zamiluje, asi  se pokaždé těší na další jejich návrhy a nápady. 

Prada – jakoby chtěla zdůraznit zachování tradice a dědictví módního domu. Zachovává si pořád stejné střihy, ale zkouší nové barvy, a vzory. Uvádím tuto kolekci jen jak kontrast, protože se mi její kolekce nikdy moc nelíbí. Možná v tom množství by se dalo vybrat něco, co by slušelo. Zkouší zaujmout zajímavá mi dvoubarevnými botami, a podkolenkami se vzory. Také jsou zajímavé předváděné kabelky.

Victoria Beckham – je čím dál ve svých návrzích nápaditější. Tentokrát už více experimentuje, ale i tak jsou její modely hodně elegantní, jednoduché, a mají jen pár detailů. Pas umísťuje o něco výš, to může opticky zvýšit postavu, ale také zlepšit celkový dojem ze siluety postavy. V barvách je umírněná, převažují béžové tóny v kombinaci s bílou, nebo kombinuje černou béžovou a bílou barvu. Dojem z této kombinace je lepší, než z tvrdé černobílé kombinace, kterou používá většina návrhářů.

Zdroj: vogue.fr

         vogue.com

         fashioners.com

         italstyletome.com

         časopis Runway BM Prét - á - Porter Spring Summer 2015