Výběr z kolekcí světových módních návrhářů pro podzim zimu 2015

Dior

Uvádí, že se snaží plnit přání a touhy žen a vrací se ke slavným padesátým létům. Protože na ulicích vidíme ve velké většině hlavně ženy v kalhotách, asi vás bude zajímat, že v Paříži představila tato značka úzké kotníkové kalhoty a dlouhá dvouřadá saka do půl stehen. Dvouřadé zimní pláště z umělých kožešin, nebo flaušových materiálů jsou kromě černých a šedých taky ve výrazných pastelových barvách. V podstatě vypadají jako dlouhá saka. U šatů asi stojí za zmínku kontrastní šněrování jako detail.

 

Chanel

Denní, elegantní a gigantické umění. Od děravých joggingových kalhot, po nabírané kabáty. Tvídové obleky, sukně i šaty. Kromě klasických šedých a černých barev stojí za zmínku světlá růžová, zelená a oranžová. Kabáty s velkými límci, se stojáčky, nebo „chanelovské“ bez límců jsou v délkách super dlouhých po kotníky, nebo do půli stehen.

Versace

Kalhotové kostýmy s projmutým sakem se zlatými knoflíky a dlouhými fazonkami. Saka se už prodlužují, kalhoty mají rovný střih. Ozdobné zlaté knoflíky jsou použité i na šatech a sukních. Převládají tmavé odstíny tyrkysových a bordových barev. Bílá působí jako akcent.

Gucci

Je pravým opakem Versaceho. Používá světlé barvy. Blankytně modrá, světle růžová, zelenkavá a žlutá. Jediným společným jmenovatelem je dvouřadé zapínání a ozdobné knoflíky na šatech. Silueta X a krátké délky šatů i kabátků převládají. Kalhotové kostýmy jsou více projmuté, saka pořád kratší a kalhoty úzké.

 

Nina Ricci

Šaty na tělo z krajky. Takové modely jsou super na přehlídce, horší je to už s odvahou si takové šaty pořídit. Ty nejhubenější z nás mají mnohem více komplexů ze svého neexistujícího bříška… Ale šaty vypadají opravdu skvostně.

 

Valentino

Barevná kolekce s geometrickými vzory. Osvědčená červeno černo bílá kombinace, nebo netradiční zelená v kombinaci s oranžovou. Kolekce nemá jeden rukopis. Jsou v ní krátké délky sukní i lady délky. Vzorů a potisků je na můj vkus až moc. Mým favoritem je ale krátká kolová sukýnka s kontrastním pruhem.

Prada

Tuto sezónu opět použila výrazné tvary potisků na předních dílech – do „V“.  Rovné kabátky s kontrastním, nebo kožešinovým lemováním, nebo lesklé kabátky široce kontrastně lemované umělými kožešinami. Délky sukní těsně pod kolena jsou podle mých zkušeností nejméně slušivé. Posuďte sami.

 

Giorgio Armani

Jako vždycky nabízí klasiku. Zajímavý je sukňový kostým a kabátek ze stínovaného materiálu. Co se týká barevnosti, používá kombinaci tyrkysové se šedou a černou, ale převládá šedočerná kombinace. Saka se prodlužují, kalhoty rozšiřují a zkracují. Na přehlídkách předvedl 7/8 kalhoty, které vypadají spíše jako kalhotové sukně. 

Zdroj: Vogue collections a/w 2015, Elle collections, webové  stránky uvedených návrhářů, www.fashionisers.com,